Дуже важливою частиною робочого процесу внутрішніх оздоблювальних робіт є етап вирівнювання підлоги. Саме від нього залежать всі інші роботи, пов’язані з укладкою покриття підлоги. Нам хотілося б ознайомити вас з нюансами цементно-піщаних стяжок, і провести невеликий аналіз виробництва стяжок підлоги як ручним, так і механічним способами.
Для чого все-таки потрібна стяжка
Технології сучасного будівництва, на жаль, не дозволяють виробляти ідеально рівну підлогу на первинному етапі. Не важливо, про які будівлі йде мова: про високий моноліт чи про маленький котедж. У будь-якому випадку, підлогу доведеться вирівнювати. Питання в тому, як це зробити максимально швидко, якісно, ну і звісно ж дешево.
Відповідаючи на питання, хочемо зробити акцент на тому, що цементно-піщана стяжка підлоги потрібна для вирівнювання плит перекриття або моноліту в основі підлоги, для подальшої безперешкодної укладки на неї фінішних покриттів для підлоги, виконаних з абсолютно будь-яких матеріалів.
Ось кілька моментів, про які потрібно знати
Консистенція робочої суміші цементно-піщаної стяжки підлоги, виробленої ручним способом, візуально схожа на кисіль, тобто рідка, тому що бетономішалка, яка знаходиться у вас в квартирі, як і інший матеріал для стяжки, не може здійснити гарне змішування води і цементно-піщаної суміші при більш густій консистенції робочого розчину.
Звідси неможливість фінішного шліфування і надання стяжці підлоги ідеально рівної поверхні. Та, на жаль, гарантію від протікання на поверх нижче ніхто не дасть.
Консистенція робочої суміші цементно-піщаної стяжки підлоги, виробленої механізованим способом, візуально схожа на мокрий пісок, з якого діти на пляжі роблять фігури. Тобто, можна зліпити грудку, але не можна видавити з неї ні краплі води. Звідси – і гарантія від протікань на нижні поверхи. Секрет полягає в сучасному обладнанні, що здійснює змішування за допомогою шнеку (великий гвинтовий вал, схожий на ніж м’ясорубки) в закритому бункері, який, до речі, знаходиться на вулиці, як і весь матеріал для вашої стяжки.
До квартири він потрапляє за допомогою вакуумного насосу високого тиску, по гумовим рукавам. На кінці траси знаходиться приймальний пристрій-гаситель. Весь процес досить чистий, тобто ні пилу, ні бруду у вашій квартирі, на сходах та у ліфті немає. Так само як і рваних мішків, розсипаного цементу, і сварки з сусідами.
Ще один важливий момент
У робочий розчин цементно-піщаної стяжки підлоги додається фіброволокно (полімерна нарізка, схожа на дуже тонку волосінь, довжина відрізків від 1,2 до 4 сантиметрів) для додаткового армування, що надає стяжці підлоги додаткову міцність і захищає від розтріскування. Річ дуже гарна і потрібна.
Насправді, ніщо не заважає фахівцям ручного способу додавати фіброволокно до своєї бетономішалки, але чомусь не додають. Або через економію або просто не знають, що таке існує.
Ми рекомендуємо Вам звертатися тільки до перевірених фахівців, які мають достатній досвід і навички для проведення подібних робіт.