Рахунки на оплату теплоносіїв не завжди радують. Але є способи скоротити втрату тепла до атмосфери, зберегти його всередині будинку. Зробити це дозволяє енергоефективне житло, або по-іншому, пасивний будинок. Такий тип облаштування стає все більш популярним.
Розширений теплоізоляційний шар
Утеплення передбачено і в стандартному каркасному будинку. Зазвичай в стіни закладається близько 20 см. мінеральної вати. Утеплюють і покрівлю. Там теплозберігаючий шар трохи більше, ніж в стінах. Його товщина – 25 см. У пасивному будинку до цих показників додається приблизно 10-20 см. теплоізоляційних компонентів. Це повністю обґрунтовані витрати, вкладення в майбутнє. Посилена теплоізоляція дозволить в наступні роки скоротити витрати на оплату комунальних платежів. У разі продажу такий будинок має вигіднішу для продавця вартість.
Теплозберігаюче скління
Через вікна втрачається велика кількість тепла. Якщо скління досягає 10% поверхні житла, саме воно багато в чому визначає температуру в даному приміщенні. У пасивному будинку встановлюються двокамерні склопакети в поєднанні з п’ятикамерним віконним профілем. Це значна перешкода на шляху холоду.
Система вентилювання з рекуперацією теплових потоків
Суть даної системи полягає в наступному. Вихідні теплові потоки в результаті теплообміну передають частину свого тепла повітрю, що надходить ззовні. Реалізація даного задуму не така складна, як може здатися на перший погляд. Є кілька систем такої вентиляції. Це монтаж блоків з примусовою подачею повітря, монтаж повітропроводів в ґрунті, деякі інші. Різні системи можна поєднувати одна з одною.
У деяких випадках, в стіни вбудовують спеціальні клапани, оскільки системи рекуперації можуть коштувати великих грошей. Якщо немає можливості встановити подібну систему повітрообміну, то частково відтворити ефект може провітрювання приміщення.
Повноцінна герметизація
У пароізоляційному шарі теж можуть бути щілини, які сприяють втраті тепла. До того ж на властивості мінеральної вати негативно позначається зайва вологість. Навіть мікро щілини в пароізоляційному шарі сприятимуть надходженню вологи з кімнати всередину стіни. Ретельна ліквідація щілин є важливою умовою гарної теплоізоляції. Професіонали Vargos Group не допустять прорахунків. Проводиться повноцінна герметизація пароізоляції.
Поглинання сонячного випромінювання і захист від нього
У зимовий час енергія сонця використовується для обігріву житла, в літній проводиться захист від зайвого тепла. За рахунок цього в кімнатах зберігається приємна прохолода. Це досягається за рахунок правильного планування скління. Велика його частина повинна бути розташована з південної сторони. Значення має розташування деяких елементів покрівлі щодо вікон – вони повинні бути прикриті козирком.
Захисту будинку від зайвого тепла сонячних променів влітку сприяють деякі рослини, по типу ліан. Прикладом служить виноград декоративних видів. Посаджений поблизу південної стіни, він врятує її від надмірного нагрівання в жарку погоду. Такі рослини служать прикрасою ділянки. Восени ліана скине листя, і рослинність не буде заважати надходженню тепла, перешкоджати прогріванню.
Прилади з низьким енергоспоживанням
У наш час асортимент енергозберігаючих приладів досить широкий. І саме їм варто віддати перевагу при облаштуванні пасивного будинку. Це, наприклад, діодні лампочки, монітори з економічною системою підсвічування.
Тепло ґрунту, енергія вітру і сонячних променів
Ефективні способи скоротити комунальні платежі в «пасивному» житлі – технології, що використовують природну енергію: сонячні батареї, теплові насоси. Навіть якщо поєднувати їх з газовим опаленням, звичайними джерелами електрики, це значно знизить витрати на утримання житла.
Резюмуючи вищесказане, в результаті будівництва енергоефективного будинку ви отримаєте:
- Високу температуру поверхні (внутрішні поверхні стін, даху, підлоги і вікон стануть значно тепліше);
- Значно менше протягів (стики і шви будівлі добре герметизовані);
- У кімнатах енергоефективного будинку світліше та тепліше (наявність великих вікон, спрямованих на південь, дає можливість світлу і теплу проникати всередину приміщень);
- Чисте повітря (завдяки використанню гідроізоляції фільтрів);
- Енергоефективний будинок стане тихим та затишним (завдяки теплоізоляційним матеріалам, в будинку зберігається хороша звукоізоляція).